Taiyo Yuden UMK063CG6R3BT-F
Part No.:
UMK063CG6R3BT-F
Datasheet:
AnpuUMK063CG6R3BT-F.pdf
Description:
CAP CER 6.3PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance:
6.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order UMK063CG6R3BT-F on Anpu?
3. Are the UMK063CG6R3BT-F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMK063CG6R3BT-F?
Image UMK063CG6R3BT-F
Part Number UMK063CG6R3BT-F
Product Status Obsolete
Capacitance 6.3 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)