Taiyo Yuden UMK105CH511JVHF
Part No.:
UMK105CH511JVHF
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuUMK105CH511JVHF.pdf
Description:
CAP CER 510PF 50V CH 0402
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
M
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
510 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
CH
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order UMK105CH511JVHF on Anpu?
3. Are the UMK105CH511JVHF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMK105CH511JVHF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UMK105CH511JVHF
Part Number UMK105CH511JVHF
Manufacturer Taiyo Yuden
Series M
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 510 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient CH
Operating Temperature -
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)