Taiyo Yuden UMK107SD332KA-T
Part No.:
UMK107SD332KA-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuUMK107SD332KA-T.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V 0603
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
CFCAP™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low Distortion
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order UMK107SD332KA-T on Anpu?
3. Are the UMK107SD332KA-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UMK107SD332KA-T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UMK107SD332KA-T
Part Number UMK107SD332KA-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Series CFCAP™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low Distortion
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)