Taiyo Yuden UP025B102K-B-B-Z
Part No.:
UP025B102K-B-B-Z
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuUP025B102K-B-B-Z.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 50V AXIAL
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
B
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.079" Dia x 0.091" L (2.00mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
Straight
1. How to order UP025B102K-B-B-Z on Anpu?
3. Are the UP025B102K-B-B-Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UP025B102K-B-B-Z?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UP025B102K-B-B-Z UP025B102K-A-BZ
Part Number UP025B102K-B-B-Z UP025B102K-A-BZ
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series - -
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Obsolete Obsolete
Capacitance 1000 pF 1000 pF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 50V 50V
Temperature Coefficient B B
Operating Temperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case Axial Axial
Size / Dimension 0.079" Dia x 0.091" L (2.00mm x 2.30mm) 0.079" Dia x 0.091" L (2.00mm x 2.30mm)