TDK Corporation C3216JB2A105M160AA
Part No.:
C3216JB2A105M160AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
Datasheet:
AnpuC3216JB2A105M160AA.pdf
Description:
CAP CER 1UF 100V JB 1206
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
JB
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216JB2A105M160AA on Anpu?
3. Are the C3216JB2A105M160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216JB2A105M160AA?
Image C3216JB2A105M160AA
Part Number C3216JB2A105M160AA
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient JB
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)