Texas Instruments LMR36506RF3RPER
Part No.:
LMR36506RF3RPER
Package:
9-PowerVFQFN
Datasheet:
AnpuLMR36506RF3RPER.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V 600MA 9VQFN
Package/Case:
9-PowerVFQFN
Output Type:
Fixed
Voltage - Input (Min):
3V
Voltage - Input (Max):
65V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
600mA
Frequency - Switching:
200kHz ~ 2.2MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:
Surface Mount, Wettable Flank
Supplier Device Package:
9-VQFN-HR (2x2)
1. How to order LMR36506RF3RPER on Anpu?
3. Are the LMR36506RF3RPER price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMR36506RF3RPER?
Image LMR36506RF3RPER
Part Number LMR36506RF3RPER
Manufacturer Texas Instruments
Series -
Package/Case 9-PowerVFQFN
Topology Buck
Output Type Fixed
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3V
Voltage - Input (Max) 65V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 600mA
Frequency - Switching 200kHz ~ 2.2MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)