Texas Instruments TPS6287B25LA0WRZVR
Part No.:
TPS6287B25LA0WRZVR
Datasheet:
AnpuTPS6287B25LA0WRZVR.pdf
Description:
IC REG BUCK PROG 25A 24WQFN
Voltage - Input (Min):
2.7V
Voltage - Input (Max):
6V
Voltage - Output (Min/Fixed):
0.4V
Voltage - Output (Max):
0.775V
Current - Output:
25A
Frequency - Switching:
1.5MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
24-WQFN-FCRLF (4.05x3.05)
1. How to order TPS6287B25LA0WRZVR on Anpu?
3. Are the TPS6287B25LA0WRZVR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPS6287B25LA0WRZVR?
Image TPS6287B25LA0WRZVR
Part Number TPS6287B25LA0WRZVR
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.7V
Voltage - Input (Max) 6V
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.4V
Voltage - Output (Max) 0.775V
Current - Output 25A
Frequency - Switching 1.5MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)