Torex Semiconductor Ltd XC6223D3019R-G
Part No.:
XC6223D3019R-G
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuXC6223D3019R-G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3V 300MA USPQ-4B03
Package/Case:
4-XDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.305V @ 300mA
Current - Output:
300mA
PSRR:
80dB (1kHz)
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
USPQ-4B03
1. How to order XC6223D3019R-G on Anpu?
3. Are the XC6223D3019R-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XC6223D3019R-G?
Image XC6223D3019R-G
Part Number XC6223D3019R-G
Manufacturer Torex Semiconductor Ltd
Series -
Package/Case 4-XDFN Exposed Pad
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.305V @ 300mA
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) 220 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 80dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C