Torex Semiconductor Ltd XC9289B33C1R-G
Part No.:
XC9289B33C1R-G
Datasheet:
AnpuXC9289B33C1R-G.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V 1.5A LGA-8B01
Voltage - Input (Min):
2.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
1.5A
Frequency - Switching:
1.2MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
LGA-8B01
1. How to order XC9289B33C1R-G on Anpu?
3. Are the XC9289B33C1R-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XC9289B33C1R-G?
Image XC9289B33C1R-G
Part Number XC9289B33C1R-G
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.5V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 1.5A
Frequency - Switching 1.2MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)