Toshiba Semiconductor and Storage TCR2EE48,LM
Part No.:
TCR2EE48,LM
Datasheet:
AnpuTCR2EE48,LM.pdf
Description:
IC REG LINEAR 4.8V 200MA ESV
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.8V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.2V @ 150mA
Current - Output:
200mA
PSRR:
73dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
ESV
1. How to order TCR2EE48,LM on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that TCR2EE48,LM is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the TCR2EE48,LM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR2EE48,LM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCR2EE48,LM.
Image TCR2EE48,LM
Part Number TCR2EE48,LM
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.8V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 150mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 60 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 73dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current
Operating Temperature -40°C ~ 85°C