Toshiba Semiconductor and Storage TCR5RG1225A,LF
Part No.:
TCR5RG1225A,LF
Package:
4-XFBGA, WLCSP
Datasheet:
AnpuTCR5RG1225A,LF.pdf
Description:
LDO REG, IOUT: 500MA VOUT: 1.225
Series:
TCR5RG
Package/Case:
4-XFBGA, WLCSP
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.225V
Current - Output:
500mA
Current - Quiescent (Iq):
13 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
100dB ~ 59dB (1kHz ~ 1MHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
4-WCSPF (0.65x0.65)
1. How to order TCR5RG1225A,LF on Anpu?
3. Are the TCR5RG1225A,LF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR5RG1225A,LF?
Image TCR5RG1225A,LF
Part Number TCR5RG1225A,LF
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Series TCR5RG
Package/Case 4-XFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.225V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 500mA
Current - Quiescent (Iq) 13 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 100dB ~ 59dB (1kHz ~ 1MHz)
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C