Toshiba Semiconductor and Storage TCR5RG14A,LF
Part No.:
TCR5RG14A,LF
Package:
4-XFBGA, WLCSP
Datasheet:
AnpuTCR5RG14A,LF.pdf
Description:
LDO REG, IOUT: 500MA VOUT: 1.4V
Series:
TCR5RG
Package/Case:
4-XFBGA, WLCSP
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.4V
Current - Output:
500mA
Current - Quiescent (Iq):
13 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
100dB ~ 59dB (1kHz ~ 1MHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
4-WCSPF (0.65x0.65)
1. How to order TCR5RG14A,LF on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that TCR5RG14A,LF is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the TCR5RG14A,LF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR5RG14A,LF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCR5RG14A,LF.
Image TCR5RG14A,LF
Part Number TCR5RG14A,LF
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Series TCR5RG
Package/Case 4-XFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.4V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 500mA
Current - Quiescent (Iq) 13 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 100dB ~ 59dB (1kHz ~ 1MHz)
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C