Union Semiconductor International Limited UM1450Y-33
Part No.:
UM1450Y-33
Package:
TO-243AA
Datasheet:
AnpuUM1450Y-33.pdf
Description:
250mA, Low Consumption, Wide Inp
Series:
UM1450
Package/Case:
TO-243AA
Voltage - Input (Max):
16V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.3V @ 150mA
Current - Output:
250mA
PSRR:
40dB (100Hz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
SOT-89-3
1. How to order UM1450Y-33 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that UM1450Y-33 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the UM1450Y-33 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UM1450Y-33?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UM1450Y-33.
7.How to contact us to get technical supports, such as UM1450Y-33 pin diagram, UM1450Y-33 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UM1450Y-33 UM1450Y-28 UM1450Y-30
Part Number UM1450Y-33 UM1450Y-28 UM1450Y-30
Series UM1450 UM1450 UM1450
Package/Case TO-243AA TO-243AA TO-243AA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Output Configuration Positive Positive Positive
Output Type Fixed Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1 1
Voltage - Input (Max) 16V 16V 16V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 2.8V 3V
Voltage - Output (Max) - - -
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 150mA 0.3V @ 150mA 0.3V @ 150mA
Current - Output 250mA 250mA 250mA
Current - Quiescent (Iq) 5 µA 5 µA 5 µA
Current - Supply (Max) - - -
PSRR 40dB (100Hz) 40dB (100Hz) 40dB (100Hz)
Control Features - - -
Protection Features - - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)