Vishay Sprague 150D105X0035A2T
Part No.:
150D105X0035A2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Description:
CAP TANT 1UF 20% 35V AXIAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTALEX™, 150D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
A
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 150D105X0035A2T on Anpu?
3. Are the 150D105X0035A2T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D105X0035A2T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 150D105X0035A2T060 150D105X0035A2T 150D105X0035A2TE3
Part Number 150D105X0035A2T060 150D105X0035A2T 150D105X0035A2TE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance 1 µF 1 µF 1 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20%
Voltage - Rated 35 V 35 V 35 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)