Vishay Sprague 150D105X0125B2T
Part No.:
150D105X0125B2T
Description:
CAP TANT 1UF 20% 125V AXIAL
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
125 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Manufacturer Size Code:
B
Qualification:
1. How to order 150D105X0125B2T on Anpu?
3. Are the 150D105X0125B2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D105X0125B2T?
Image 150D105X0125B2T 150D105X0125B2TE3
Part Number 150D105X0125B2T 150D105X0125B2TE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 1 µF 1 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 125 V 125 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)