Vishay Sprague 150D106X5050R2BE3
Part No.:
150D106X5050R2BE3
Description:
CAP TANT 10UF 5% 50V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order 150D106X5050R2BE3 on Anpu?
3. Are the 150D106X5050R2BE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D106X5050R2BE3?
Image 150D106X5050R2BE3
Part Number 150D106X5050R2BE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)