Vishay Sprague 150D107X0015S2B
Part No.:
150D107X0015S2B
Description:
CAP TANT 100UF 20% 15V AXIAL
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Manufacturer Size Code:
S
Qualification:
1. How to order 150D107X0015S2B on Anpu?
3. Are the 150D107X0015S2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D107X0015S2B?
Image 150D107X0015S2B 150D107X0015S2BE3
Part Number 150D107X0015S2B 150D107X0015S2BE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 100 µF 100 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 15 V 15 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)