Vishay Sprague 150D125X0035B2B
Part No.:
150D125X0035B2B
Description:
CAP TANT 1.2UF 20% 35V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Manufacturer Size Code:
B
Qualification:
1. How to order 150D125X0035B2B on Anpu?
3. Are the 150D125X0035B2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D125X0035B2B?
Image 150D125X0035B2B 150D125X0035B2BE3
Part Number 150D125X0035B2B 150D125X0035B2BE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 1.2 µF 1.2 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 35 V 35 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)