Vishay Sprague 150D125X9006A2B
Part No.:
150D125X9006A2B
Description:
CAP TANT 1.2UF 10% 6V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Manufacturer Size Code:
A
Qualification:
1. How to order 150D125X9006A2B on Anpu?
3. Are the 150D125X9006A2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D125X9006A2B?
Image 150D125X9006A2B
Part Number 150D125X9006A2B
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 1.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)