Vishay Sprague 150D154X0050A2TE3
Part No.:
150D154X0050A2TE3
Description:
CAP TANT 0.15UF 20% 50V AXIAL
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Qualification:
1. How to order 150D154X0050A2TE3 on Anpu?
3. Are the 150D154X0050A2TE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D154X0050A2TE3?
Image 150D154X0050A2TE3
Part Number 150D154X0050A2TE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)