Vishay Sprague 150D155X9020A2G
Part No.:
150D155X9020A2G
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 20V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Qualification:
1. How to order 150D155X9020A2G on Anpu?
3. Are the 150D155X9020A2G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D155X9020A2G?
Image 150D155X9020A2G 150D155X9020A2GE3
Part Number 150D155X9020A2G 150D155X9020A2GE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active
Capacitance 1.5 µF 1.5 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 20 V 20 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)