Vishay Sprague 150D156X9020B2GE3
Part No.:
150D156X9020B2GE3
Description:
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Qualification:
1. How to order 150D156X9020B2GE3 on Anpu?
3. Are the 150D156X9020B2GE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D156X9020B2GE3?
Image 150D156X9020B2GE3
Part Number 150D156X9020B2GE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)