Vishay Sprague 150D184X0050A2T
Part No.:
150D184X0050A2T
Description:
CAP TANT 0.18UF 20% 50V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Manufacturer Size Code:
A
Qualification:
1. How to order 150D184X0050A2T on Anpu?
3. Are the 150D184X0050A2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D184X0050A2T?
Image 150D184X0050A2T 150D184X0050A2TE3
Part Number 150D184X0050A2T 150D184X0050A2TE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 0.18 µF 0.18 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 50 V 50 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)