Vishay Sprague 150D186X0015B2TE3
Part No.:
150D186X0015B2TE3
Description:
CAP TANT 18UF 20% 15V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
18 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Manufacturer Size Code:
B
Qualification:
1. How to order 150D186X0015B2TE3 on Anpu?
3. Are the 150D186X0015B2TE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D186X0015B2TE3?
Image 150D186X0015B2TE3
Part Number 150D186X0015B2TE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 18 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 15 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)