Vishay Sprague 150D187X0010S2B
Part No.:
150D187X0010S2B
Description:
CAP TANT 180UF 20% 10V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
180 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Manufacturer Size Code:
S
Qualification:
1. How to order 150D187X0010S2B on Anpu?
3. Are the 150D187X0010S2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D187X0010S2B?
Image 150D187X0010S2B 150D187X0010S2BE3
Part Number 150D187X0010S2B 150D187X0010S2BE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 180 µF 180 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 10 V 10 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)