Vishay Sprague 150D225X0006A0B
Part No.:
150D225X0006A0B
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 6V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Qualification:
1. How to order 150D225X0006A0B on Anpu?
3. Are the 150D225X0006A0B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D225X0006A0B?
Image 150D225X0006A0B 150D225X0006A0BE3
Part Number 150D225X0006A0B 150D225X0006A0BE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 2.2 µF 2.2 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 6 V 6 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)