Vishay Sprague 150D333X0050A2B
Part No.:
150D333X0050A2B
Description:
CAP TANT 0.033UF 20% 50V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Qualification:
1. How to order 150D333X0050A2B on Anpu?
3. Are the 150D333X0050A2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D333X0050A2B?
Image 150D333X0050A2B
Part Number 150D333X0050A2B
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)