Vishay Sprague 150D335X9035B2T
Part No.:
150D335X9035B2T
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 35V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Qualification:
1. How to order 150D335X9035B2T on Anpu?
3. Are the 150D335X9035B2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D335X9035B2T?
Image 150D335X9035B2T 150D335X9035B2TE3
Part Number 150D335X9035B2T 150D335X9035B2TE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 3.3 µF 3.3 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 35 V 35 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)