Vishay Sprague 150D337X0006S2B
Part No.:
150D337X0006S2B
Description:
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Qualification:
1. How to order 150D337X0006S2B on Anpu?
3. Are the 150D337X0006S2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D337X0006S2B?
Image 150D337X0006S2B 150D337X0006S2BE3
Part Number 150D337X0006S2B 150D337X0006S2BE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 330 µF 330 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 6 V 6 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)