Vishay Sprague 150D396X9035S2B
Part No.:
150D396X9035S2B
Description:
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
39 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Manufacturer Size Code:
S
Qualification:
1. How to order 150D396X9035S2B on Anpu?
3. Are the 150D396X9035S2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D396X9035S2B?
Image 150D396X9035S2B 150D396X9035S2BE3
Part Number 150D396X9035S2B 150D396X9035S2BE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 39 µF 39 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 35 V 35 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)