Vishay Sprague 150D474X0015A2BE3
Part No.:
150D474X0015A2BE3
Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 15V AXIAL
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Qualification:
1. How to order 150D474X0015A2BE3 on Anpu?
3. Are the 150D474X0015A2BE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D474X0015A2BE3?
Image 150D474X0015A2BE3
Part Number 150D474X0015A2BE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 15 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)