Vishay Sprague 150D474X9050A2TE3
Part No.:
150D474X9050A2TE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 50V AXIAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTALEX™, 150D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
A
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 150D474X9050A2TE3 on Anpu?
3. Are the 150D474X9050A2TE3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D474X9050A2TE3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 150D474X9050A2TE3
Part Number 150D474X9050A2TE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)