Vishay Sprague 150D475X0010A2B
Part No.:
150D475X0010A2B
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Qualification:
1. How to order 150D475X0010A2B on Anpu?
3. Are the 150D475X0010A2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D475X0010A2B?
Image 150D475X0010A2B 150D475X0010A2BE3
Part Number 150D475X0010A2B 150D475X0010A2BE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 4.7 µF 4.7 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 10 V 10 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)