Vishay Sprague 150D476X9035S2G
Part No.:
150D476X9035S2G
Description:
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Manufacturer Size Code:
S
Qualification:
1. How to order 150D476X9035S2G on Anpu?
3. Are the 150D476X9035S2G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D476X9035S2G?
Image 150D476X9035S2GE3 150D476X9035S2G
Part Number 150D476X9035S2GE3 150D476X9035S2G
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active
Capacitance 47 µF 47 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 35 V 35 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)