Vishay Sprague 150D683X0075A2B
Part No.:
150D683X0075A2B
Description:
CAP TANT 0.068UF 20% 75V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
75 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Manufacturer Size Code:
A
Qualification:
1. How to order 150D683X0075A2B on Anpu?
3. Are the 150D683X0075A2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D683X0075A2B?
Image 150D683X0075A2B 150D683X0075A2BE3
Part Number 150D683X0075A2B 150D683X0075A2BE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 0.068 µF 0.068 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 75 V 75 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)