Vishay Sprague 152D106X9010A2T
Part No.:
152D106X9010A2T
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V AXIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Qualification:
1. How to order 152D106X9010A2T on Anpu?
3. Are the 152D106X9010A2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 152D106X9010A2T?
Image 152D106X9010A2T
Part Number 152D106X9010A2T
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)