Vishay Sprague 152D185X9035A2T
Part No.:
152D185X9035A2T
Description:
CAP TANT 1.8UF 10% 35V AXIAL
Capacitance:
1.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Qualification:
1. How to order 152D185X9035A2T on Anpu?
3. Are the 152D185X9035A2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 152D185X9035A2T?
Image 152D185X9035A2T
Part Number 152D185X9035A2T
Product Status Active
Capacitance 1.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)