Vishay Sprague 152D226X9050R2B
Part No.:
152D226X9050R2B
Description:
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Qualification:
1. How to order 152D226X9050R2B on Anpu?
3. Are the 152D226X9050R2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 152D226X9050R2B?
Image 152D226X9050R2B
Part Number 152D226X9050R2B
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 152D
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)