Vishay Sprague 152D276X5050R2T
Part No.:
152D276X5050R2T
Description:
CAP TANT 27UF 5% 50V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
27 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Qualification:
1. How to order 152D276X5050R2T on Anpu?
3. Are the 152D276X5050R2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 152D276X5050R2T?
Image 152D276X5050R2T
Part Number 152D276X5050R2T
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 152D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 27 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)