Vishay Sprague 152D276X9050R2B
Part No.:
152D276X9050R2B
Description:
CAP TANT 27UF 10% 50V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
27 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Qualification:
1. How to order 152D276X9050R2B on Anpu?
3. Are the 152D276X9050R2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 152D276X9050R2B?
Image 152D276X9050R2B 152D276X9050R2BE3
Part Number 152D276X9050R2B 152D276X9050R2BE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 152D TANTALEX™, 152D
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 27 µF 27 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 50 V 50 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 85°C -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)