Vishay Sprague 152D335X0020A2T
Part No.:
152D335X0020A2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 20V AXIAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTALEX™, 152D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
A
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 152D335X0020A2T on Anpu?
3. Are the 152D335X0020A2T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 152D335X0020A2T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 152D335X0020A2T
Part Number 152D335X0020A2T
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 152D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)