Vishay Sprague 152D335X9020A2T
Part No.:
152D335X9020A2T
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 20V AXIAL
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Qualification:
1. How to order 152D335X9020A2T on Anpu?
3. Are the 152D335X9020A2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 152D335X9020A2T?
Image 152D335X9020A2T
Part Number 152D335X9020A2T
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)