Vishay Sprague 173D106X0050YWE3
Part No.:
173D106X0050YWE3
Description:
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Qualification:
1. How to order 173D106X0050YWE3 on Anpu?
3. Are the 173D106X0050YWE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D106X0050YWE3?
Image 173D106X0050YWE3
Part Number 173D106X0050YWE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)