Vishay Sprague 173D106X9020WW
Part No.:
173D106X9020WW
Description:
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Manufacturer Size Code:
W
Qualification:
1. How to order 173D106X9020WW on Anpu?
3. Are the 173D106X9020WW price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D106X9020WW?
Image 173D106X9020WWE3 173D106X9020WW
Part Number 173D106X9020WWE3 173D106X9020WW
Product Status Active Active
Capacitance 10 µF 10 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 20 V 20 V
Type Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)