Vishay Sprague 173D106X9050Y
Part No.:
173D106X9050Y
Description:
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Qualification:
1. How to order 173D106X9050Y on Anpu?
3. Are the 173D106X9050Y price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D106X9050Y?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 173D106X9050Y.
Image 173D106X9050YE3 173D106X9050YWE3 173D106X9050Y 173D106X9050YW
Part Number 173D106X9050YE3 173D106X9050YWE3 173D106X9050Y 173D106X9050YW
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance 10 µF 10 µF 10 µF 10 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage - Rated 50 V 50 V 50 V 50 V
Type Molded Molded Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm) 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm) 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm) 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)