Vishay Sprague 173D126X9015WW
Part No.:
173D126X9015WW
Description:
CAP TANT 12UF 10% 15V AXIAL
Capacitance:
12 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Manufacturer Size Code:
W
Qualification:
1. How to order 173D126X9015WW on Anpu?
3. Are the 173D126X9015WW price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D126X9015WW?
Image 173D126X9015WWE3 173D126X9015WW
Part Number 173D126X9015WWE3 173D126X9015WW
Product Status Active Active
Capacitance 12 µF 12 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 15 V 15 V
Type Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)