Vishay Sprague 173D126X9050Y
Part No.:
173D126X9050Y
Description:
CAP TANT 12UF 10% 50V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
12 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Qualification:
1. How to order 173D126X9050Y on Anpu?
3. Are the 173D126X9050Y price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D126X9050Y?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 173D126X9050Y.
Image 173D126X9050YE3 173D126X9050Y
Part Number 173D126X9050YE3 173D126X9050Y
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active
Capacitance 12 µF 12 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 50 V 50 V
Type Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm) 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)