Vishay Sprague 173D156X0010WW
Part No.:
173D156X0010WW
Description:
CAP TANT 15UF 20% 10V AXIAL
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Manufacturer Size Code:
W
Qualification:
1. How to order 173D156X0010WW on Anpu?
3. Are the 173D156X0010WW price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D156X0010WW?
Image 173D156X0010WWE3 173D156X0010WW
Part Number 173D156X0010WWE3 173D156X0010WW
Product Status Active Active
Capacitance 15 µF 15 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 10 V 10 V
Type Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)