Vishay Sprague 173D156X9050YW
Part No.:
173D156X9050YW
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Description:
CAP TANT 15UF 10% 50V AXIAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTALEX™, 173D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Y
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 173D156X9050YW on Anpu?
3. Are the 173D156X9050YW price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D156X9050YW?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 173D156X9050YWE3 173D156X9050YW
Part Number 173D156X9050YWE3 173D156X9050YW
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 15 µF 15 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 50 V 50 V
Type Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm) 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)