Vishay Sprague 173D186X0050YE3
Part No.:
173D186X0050YE3
Description:
CAP TANT 18UF 20% 50V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
18 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Qualification:
1. How to order 173D186X0050YE3 on Anpu?
3. Are the 173D186X0050YE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D186X0050YE3?
Image 173D186X0050YE3
Part Number 173D186X0050YE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 18 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)